Forex Piyasası İşlem Saatleri ile İlgili Hatırlatma Hk.

7 Haziran Pazar günü Türkiye'de yapılacak genel seçimler sebebiyle Türk Lirası çiftlerinin (USDTRY, EURTRY, GBPTRY) işlem saatleri aşağıdaki gibi olacaktır.

5 Haziran Cuma - Erken Kapanış (TSİ 23:00)
8 Haziran Pazartesi - Geç Açılış (TSİ 01:05)

Diğer FX çiftlerinin işlem saatlerinde ise herhangi bir değişiklik olmayacaktır.

Seçim riskinin yarattığı belirsizlik sebebiyle 5 Haziran Cuma ve 8 Haziran Pazartesi günü FX piyasalarında TRY çiftlerinde olağan dışı volatilite ve spread açılması yaşanması riski bulunmaktadır. Bu durumu göz önünde bulundurarak yatırımcılarımıza aşağıdaki konuları hatırlatmak isteriz.

- Volatilitenin yüksek olduğu zamanlarda açılış fiyatları bir önceki günün kapanış fiyatından oldukça farklı olabilir. Yatırımcılarımızın böyle durumlar için ek teminat bulundurması tavsiye edilir.
- Yatırımcılarımızın hesaplarındaki Varlık/Teminat oranları %40 seviyesine ulaştığında açık pozisyonları stop-out seviyesinin altında bir seviyeden kapanabilir. Yatırımcılarımızın bu konuda dikkatli olmaları ve teminat seviyelerini tehlikeye atmayacak şekilde işlem yapmaları tavsiye edilir.
- Hedge pozisyonlar hiçbir zaman yatırımcının zararını sabitleme garantisi vermez. Bununla birlikte yüksek volatiliteden kaynaklı spread açılması durumlarında hedge pozisyonlar kapanabilir ve müşteri zararını realize edebilir. Yatırımcılarımıza böyle durumlar için ek teminat bulundurması tavsiye edilir.
- Yatırımcılarımızın market emirleri yüksek volatilitenin olduğu zamanlarda emri gönderikleri andaki fiyattan farklı seviyeden gerçekleşebilir.

Yukarı